У світі цікавого
А чи знаєте ви, що найкоротша війна в історії тривала 38 хвилин? Ця війна сталася між Англією і султанатом Занзібар (це в Африці, з 1964 року Занзібар є частиною Об'єднаної Республіки Танзанія) 27 серпня 1896 року.Конфлікт почався через те, що новий правитель Занзібару, Халід ібн Баргаш, вирішив припинити співпрацю з Великобританією і зблизиться з Німеччиною. Таке рішення ніяк не влаштовувало англійців, і вони висунули ультиматум, згідно з яким 27 серпня в 9.00 Занзібар повинен був здатися. Однак цього не сталося. Армія, зібрана султаном Занзібару, складалася з 2800 чоловік, а його флот з одного корабля з одним знаряддям. Що й казати, англійці завдали нищівної поразки Занзібару. У цій війні було нараховано 570 загиблих і все з боку Занзібару. З початку конфлікту до повної перемоги англійців пройшло рівно 38 хвилин.Цей цікавий факт був зафіксований у книзі рекордів Гіннесса, як найкоротша війна в історії людства!


Під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....У деяких марнославних римських імператорів був звичай називати в свою честь місяці (наприклад, як вам місяць нероній?), але вони не приживалися. Збереглися тільки дві назви місяців: Julius, англ. Jily, рос. Июль, названий на честь Гая Юлія Цезаря та Augustus, англ. August, рос. Август - на честь Гая Юлія Цезаря Октавіана Августа. В українській мові коренів назв цих місяців немає
Тільки в 1992 році Ватикан офіційно визнав, що Земля не є нерухомим тілом і справді обертається навколо Сонця, а у середні віки папа римський відлучив від церкви щурів (вони спричинилися до жахливої епідемії чуми)За правління Петра І в Росії існувало покарання 6,8 кілограмовою «медаллю за п’янство», яка кріпилися до шиї ланцюгами. Ланцюги без допомоги спеціальних інструментів було зняти неможливо, тож людям, доводилося терпіти такий "вантаж" до кількох тижнів (термін покарання)

Формально найдовша війна - Третя Пунічна, яка тривала 2133 роки (вона тривала всього 3 роки та завершилася в 146 р. до н.е., але символічний договір було підписано 1985 року, під час візиту мера Риму до Тунісу)
За часів Першої династії Стародавнього Єгипту, членів сім’ї та слуг замуровували в гробниці (ще не в пірамідах) разом з мертвим фараоном. Вважалося, що всі вони будуть допомагати фараону після того, як той потрапить до богів, в потойбічний світ.

 Ви ніколи не задумувалися, звідки походять назви титулів правителів?
*Король - варіація імені Карла Великого
*Імператор - іменник до латинського дієслова "imperare" - керувати. Тобто, імператор - керівник
*Кайзер, цар, цісар - цезар. Більшість римських імператорів мали титул "Цезар" (Гай Юлій Цезар Октавіан Август, Гай Юлій Цезар Август Германік та ін.), який згодом трансформувався в інші слова.
*Фараон - грецьке спотворення єгипетського "per-oh", тобто "великий дім"
*Халіф - з арабської, "заступник"
*Султан - цим словом в Корані позначалася влада
*Принц - з багатьох мов перекладається як "перший"
Гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт біля Москви) помістя, 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року. Там же і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова.Людовику XVІ пророчили, що він помре 21 числа. Переляканий король 21 числа кожного місяця сидів, замкнувшись у своїй спальні, нікого не приймав, не призначав ніяких справ. Але обережності виявилися марні! 21 червня 1791 року Людовика і його дружину Марію-Антуанетту заарештували. 21 вересня 1792 року у Франції була проголошена республіка й скасована королівська влада. А 21 січня 1793 року Людовика XVІ стратили.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Поділись з друзями!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...