середу, 31 липня 2013 р.

Цікаві факти про Стародавній Єгипет

Маска Тутанхамона
Джерело ілюстаці
prizemlis.ru
Єгипет...До недавніх пір від цього слова віяло якоюсь таємницею, загадковістю століть, які відокремлюють нинішнє покоління людей від колись могутньої цивілізації, яка процвітала на берегах Нілу більше трьох тисяч років тому. Однак, в епоху бурхливого розвитку науки та техніки, цієї таємничості стає все менше і менше. Сьогодні Єгипет перетворився на справжню Мекку для любителів пізнавати нові країни. Але ця північноафриканська країна залишає ще багато загадок та цікавих фактів, про які ми й не здогадуємося.
Ось деякі з них.
****
Фараон ніколи не показував свого волосся - він повинен був завжди носити особливий головний убір під назвою немес. Як виглядав цей головний убір ми знаємо завдяки золотій масці фараона Тутанхамона
****
Для того, щоб мухи не докучали фараонові Пепі II, біля нього завжди знаходилися кілька рабів, обмазаних медом, які «відволікали» на себе настирливих комах.

****
Цей самий фараон - Пепі II - рекордсмен серед всіх відомих правителів за всю світову історію. Він став фараоном у шість років, а закінчив своє правління в 94 роки.
****
Храм бога Гора, Єдфу
Джерело ілюстраці
prizemlis.ru
Єгипетські жінки і чоловіки носили макіяж зеленого кольору (зроблений з міді) і чорного (свинцевий). Вважалося, що такий макіяж має цілющу силу. Спочатку макіяж використовувався не для краси, а для захисту від палючих променів Сонця.
****
Ще одним цікавим фактом про Єгипті тих років є те, що у той час деякі люди спали на подушках, які були наповнені камінням.
****
Антибіотики були винайдені в 20 столітті, але ще в Стародавньому Єгипті інфекційні захворювання іноді лікували за допомогою запліснявілого хліба. А адже саме ця цвіль і стала джерелом антибіотика пеніциліну. Тому саме єгиптян слід вважати піонером у використанні антибіотиків в лікувальних цілях.
****
У часи стародавнього Єгипту не було сучасних засобів зв'язку, але його жителі не впадали у відчай з цього приводу. Вони навчилися використовувати голубів для передачі повідомлень один одному.
****
Зображення Рамзеса II у храмі
Джерело ілюстрації
prizemlis.ru
Всі ми знаємо, що законодавцями моди у винному справі є французи. Але мало хто з нас знає, що перший винний льох був знайдений саме в Єгипті. Крім того, стародавні єгиптяни були першими, хто зварив пиво.
****
Перший у світі заповіт було написано в Єгипті. Це зробив син єгипетського фараона Хафре, який помер приблизно в 2601 році до нашої ери.

****
Діти в Єгипті не носили одягу до досягнення ними віку як мінімум 10 років - на такій спеці це було необов'язково. Основу одягу чоловіків становила спідниця, жінок - сукні.

****
Багаті єгиптяни носили перуки, бідніші - просто заплітали волосся в хвости. До 12 років хлопчики голилися наголо, залишаючи тільки невеличкий заплетенный хвостик - це робилося для того, щоб не заводилися блохи і воші.

****
Невідомо, хто понівечив знамениту статую сфінкса у Гізі. Є зображення безносого сфінкса, датовані 1737 роком, за 60 років до вторгнення Наполеона і за кілька століть до I і II Світових воєн. Головним винуватцем вандалізму вважають ісламського релігійного діяча по імені Саим-аль-Дахр (Sa'im al-dahr), який у 1378 році був страчений.
****
Сфінкс
Джерело ілюстрації
prizemlis.ru
Єгиптяни вірили, що Земля пласка і кругла, а Ніл тече через її центр.
****
Це може здатися дивним, але представники цієї розвинутої стародавньої цивілізації ніколи не святкували свої дні народження. Чому так повелося - досі немає єдиної загальноприйнятої відповіді.

****
Єгипетські солдати використовувалися також в якості сил правопорядку, а також як збирачі податків.

****
 В кожному храмі Стародавнього Єгипту фараон повинен був виконувати обов'язки вищого жерця, але замість нього це робили призначені ним головні жерці

****
 Перша піраміда, збудована в Стародавньому Єгипті (на думку більшості вчених) - східчаста піраміда Джосера в Саккарі - була оточена десятиметрової стіною, мала 15 дверей. Відкриті були тільки одні двері.
Карнакський храм
Джерело ілюстрації
prizemlis.ru
****
Рамзес Великий мав 8 офіційних дружин і сотні наложниць. Помер він у 1212 році до н.е. у віці 90 років.
****
Коли тіло померлої людини муміфікували, з нього виймали всі органи, за винятком серця, де, як вважалося, перебувала душа.
****
У стародавньому Єгипті хірурги робили пересадку... голови. Стародавні лікарі знали, як зробити так, щоб імунні клітини організму не відчужували чужорідну тканину. Це те, що не може робити сучасна медицина. 4000 років тому стародавні єгиптяни знали більше про людський організм та як він діє, ніж сучасні лікарі.

До такого вражаючого відкриття прийшли вчені після досліджень єгипетських мумій. Стародавні мумії свідчать про проведення операції шунтування серця, пересадки органів, пластичних операцій на обличчі і навіть операцій по зміні статі. Є навіть вказівки на те, що стародавні хірурги виконували такі процедури як пересадка кінцівок тіла і збільшення мозку. Перелічені методи лікування були широко доступні фараонам і багатим єгиптянам. Але були забуті лише після завоювання Єгипту Олександром Великим у 332 році до н. е.
Храм Абу-Симбел
Джерело ілюстрації
prizemlis.ru
За матеріалами: http://prizemlis.ru/interesting


Немає коментарів:

Дописати коментар

Поділись з друзями!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...