Загадки, головоломки

Середньовічна архітектура


 Є одна історична закономірність. Архітектори середніх віків при  будівництві замків проектували вних гвинтові сходи. Причому  в більшості випадків напрямок закрутки сходів було наступним:  йдеш вгору - завертаєшь направо, йдеш вниз -  завертаєшь вліво. Було це не випадково.
 Чому гвинтові сходи в замках будувалися таким чином?


                             Ніякого болю

 Джон Вікліф був найвизначнішим англійською теологом, що зіграв велику роль в історії XIV століття. Він написав цілий ряд статей, в яких обрушився на церкву та її прагнення до влади.
Його праці вважають єретичними, і пізніше він був спалений на багатті за наказом Констанцський собору.
Але на багатті він не відчув ніякої болі. До смерті Вікліф був абсолютно здоровий і не хворів ніякими хворобами, які могли б зменшити больові відчуття (наприклад, проказа).
Чому Вікліф не страждав під час спалення?
                            Швидка мобілізація
Галльські жерці знайшли безвідмовний спосіб швидкої мобілізації воїнів у разі війни. Для цього вони приносили в жертву тільки одну людину. Яку?
                         Смерть сенатораЗа часів правління Нерона жертвами репресій ставали усі незгодні з політикою  імператора аристократи, що здавалися йому небезпечними. Нікого не здивувала загибель сенатора Цезония Руфа, консула Корнелія Сабіна, Децима Помпея. І тільки смерть багача Ваттія здивувала багатьох. А чому? 

                                Винахід святійшої інквізиції


Перший такий механізм був виготовлений іспанськими механіками за завданням святійшої інквізиції, і не один грішник відчував на собі його дію. Дожив він майже в незмінному вигляді до наших днів, і всі ви, напевно, відчували його дію на собі. Що ж це за механізм?Немає коментарів:

Дописати коментар

Поділись з друзями!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...